2024. november 25., Katalin

Mindenki ügye

Titokban indított Nemzeti Konzultációt a klímaváltozásról a kormány, nem is tud róla a lakosság

2019.11.30. 00:00

Így sok értelme nincsen. Viszont ennek eredménye alapján döntenek arról, mi legyen az ország klímastratégiája a következő 30 évben.

 

Hétfőig, november 25-éig lehet kitölteni a kormany.hu oldalon a társadalmi konzultációs kérdőívet a 2050-ig tartó időszakra vonatkozó Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégiáról. A stratégiában fogja meghatározni Magyarország, hogy mi mindent kíván tenni a párizsi klímamegállapodásban foglalt célok eléréséért, és ezt év végéig be kell nyújtaniuk az Európai Bizottságnak - vette észre a 444.hu.

 

Vagyis komoly kérdésről van szó, ami sok magyar ember életét befolyásolhatja majd. Ennek ellenére valószínűleg kevés az esélye annak, hogy eddig sokan kitöltötték volna a november 18-án indított kérdőívet, mivel a jelek szerint ezt a kormány sehol sem hirdeti. Hogy a konzultáció egyáltalán elindult már, az számunkra is csak úgy derült ki, hogy a klímaváltozással kapcsolatos témákkal foglalkozó Másfél fok oldal egyik olvasója véletlenül ráakadt a linkre.

 

Sem a közmédiában, sem az MTI-ben, sem más hírforrásokban nincs nyoma az éppen zajló konzultációnak, miközben például a migrációról vagy a családvédelemről szóló konzultációt milliárdokba kerülő kampánnyal, plakátokkal, televíziós hirdetésekkel tolták az emberek arcába.

 

 

A klímastratégia lényege egyébként, hogy a 2015-ben az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezmény Részes Feleinek 21. találkozóján elfogadott, és 2016-ban hatályba lépett Párizsi Megállapodás alapján az aláíró feleknek arra kell törekedniük, hogy az üvegházhatású gázok alacsony kibocsátásával járó hosszú távú fejlesztési stratégiákat fogalmazzanak meg és jelentsenek be, figyelembe véve közös, de megkülönböztetett felelősségeiket és eltérő képességeiket, tekintettel az eltérő nemzeti körülményekre. A klímaváltozás megállításának, illetve a negatív hatások mérséklésének egyetlen eszköze ugyanis a nemzetközi konszenzus szerint a Föld légköri felmelegedésének megállítása az azt okozó üvegházhatású gázok, például szén-dioxid és metán kibocsátásának csökkentésével.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló