Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Nem könnyíti meg a koronavírus-veszély az állatvédők helyzetét, de a tevékenységüket ugyanakkora lelkesedéssel folytatják, mint korábban. Az Egri Ügyek az állatok mentéséről gondoskodó két egri szervezet vezetőjével beszélgetett.
Az Állatokat Védjük Együtt Alapítvány semmit sem bízott a véletlenre annak érdekében, hogy a kutyák etetése az Eger és Egerbakta között található menhelyen a vészhelyzet alatt is biztosított legyen. "Fel kellett készülnünk arra, ha a tápszállítások akadoznának az országban, mert erre volt is példa" – árulta el portálunk érdeklődésére a menhely vezetője, Társy Diána. "Előre beszereztünk 12 tonna száraz tápot, ugyanis azt lehet hosszabb tárolni. Így a gondozásunkban lévő majdnem háromszáz kutyát három hónapig el tudjuk látni élelemmel" – tette hozzá.
A menhelyen korlátozó intézkedések bevezetésére is szükség volt. "Látogatási tilalmat hirdettünk, ugyanis ha én, vagy négy munkatársam megbetegedne, az komolyan érintené az állatok ellátását. Ez azt jelenti, hogy a diákok nem vehetnek részt az ötvenórás közösségi szolgálatban, illetve önkénteseket sem fogadunk" – tájékoztatott Társy Diána, aki azonban elmondta, hogy az örökbefogadási céllal érkezőket továbbra is várják. Ők telefonon és e-mailen keresztül tudnak kapcsolatba lépni velük, és időpontegyeztetést követően, gumikesztyűben és szájmaszkban mehetnek a kutyákat megtekinteni.
Fotó: egri-menhely.hu
Az alapítvány munkatársa szerint nőtt az örökbefogadási kedv. "Van olyan, aki ebben a helyzetbe segíteni szeretne az állatokon, bár korábban nem gondolt erre" – vélekedett Társy Diána. Aki a telephelyen lévő kutyák valamelyikének új gazdája szeretne lenni, annak azzal is számolni kell, hogy az alapítvány ellenőrzi az állattartás feltételeit. Ezek közül a legkézenfekvőbb az, hogy a hely megfelelő kerítéssel van-e ellátva vagy sem.
A telephely vezetője szerint "kétszáz százalékos kihasználtsággal" működnek, ami azt is jelenti, hogy új állatokat várólista alapján tudnak átvenni. Az alapítvány az eredményes működéshez várja a segítséget, elsősorban a kutyák etetéséhez szükséges táp formájában.
Ideiglenesen vigyáznának a házi kedvencre, ha a gazdi megbetegszik
A Vidám Mancsok Állatvédő Egyesület nem rendelkezik menhellyel, ők ivartalanítás után ideiglenesen családoknál helyezik el a befogott állatokat. "Ennek az az előnye, hogy az állatok sokkal gyorsabban szocializálódnak, így sokkal egyszerűbb végleges otthont találni nekik" – vélekedett az egyesület vezetője, Botka Tímea, aki arról is beszámolt, hogy jelenleg 54 kutya van elhelyezve különböző családoknál.
Az örökbefogadás a veszélyhelyzet ellenére sem szünetel, sőt az egyesület a koronavírussal érintettek segítését kifejezetten a feladatai közé sorolja. "Mi voltunk az elsők, akik felajánlottuk, hogy ebben a helyzetben segítünk az állattartóknak" – közölte a vezető. "Aki a vírus miatt kórházba vagy karanténba kerül, és nem tudja másra bízni például a macskáját, annak biztosítani tudjuk az állat elhelyezését és ellátását is erre az időre. Egyelőre nem keresett meg ilyen kéréssel senki, de továbbra is várjuk azokat, akik kis- és közepes méretű állatukat nem tudják elhelyezni. Kutyákról és macskákról egyaránt tudunk gondoskodni" – foglalta össze a helyzetet az Botka Tímea.
Az egyesület önkéntesei rendszeresen járnak közintézményekbe, azaz óvodákban és iskolákba, hogy a felelős állattartásra hívják fel a figyelmet, de ezek most nyilvánvalóan szünetelnek.
Egy kutya az egyik asszisztens az egri fogászatban, Lara még a kezelőlapot is átveszi - VIDEÓ