Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
A napokban került elénk egy egészen remek és szimpatikus videó, amelyen egy új egri oktatási intézmény, az Eötvös József Református Oktatási Központ Egri Általános Iskolája (Mozaik Suli) mutatkozik be.
A videó áttekintése után megnéztük, milyen iskoláról is van szó, mit lehet tudni a részletekről. Mint írják, az iskola Eger egyik frekventált helyén áll, az Érsekkert és a Városi Stadion szomszédságában, néhány perc sétára a református templomtól és a belvárostól. Az épület, melyet az egri közgyűlés hozzájárulásával kaphattak meg, szülői összefogással újították fel.
Az iskola jelenleg 6. osztályos korig fogad tanulókat, az évfolyamok számát évente felmenő rendszerben bővítik majd.
„Nagy gondot fordítunk a minőségi oktatásra. Tanáraink folyamatosan tréningeken vesznek részt, hiszen a magas szintű szakmaiság és a naprakész oktatási módszerek elengedhetetlenek ahhoz, hogy az itt tanuló gyerekek magabiztos, önálló, boldog emberek legyenek” – áll a Mozaik Suli bemutatkozásában.
Arról, hogy miért kisebb létszámú osztályokat terveznek, így írnak: „szeretnénk az egyéni fejlődésükre figyelni, alapos tudást biztosítani, jó közösséget formálni.Tehetséggondozással foglalkozunk, ehhez nélkülözhetetlen a kis létszám a szaktárgyi órákon, emellett délutánonként a gyermekek gazdagító programokon vehetnek részt (színjátszás, képzőművészet, zene-improvizáció, angol kuckó, stb.)”. A NAT szerint tanítanak, így az iskola bármely más intézménybe átjárhatóságot biztosít.
„A gyermekek egészsége érdekében iskolai szinten rendszeres zöldség és gyümölcsnapunk van. Reggelente jógaoktató segítségével strechinggel kezdjük a napot. A lelki biztonság számunkra a legfontosabb, hiszen mindenki könnyebben tanul, ha nem fél, nyugodt és motivált. Tanáraink a diákokkal tegező, baráti viszonyban vannak, mentorként segítik őket”.
Mint kiderült: az iskolát a Tiszáninneni Református Egyházkerület tartja fenn, melyhez támogatóként kapcsolódik a Talentum 2000 Alapítvány. A maximális 12 fős osztálylétszám megtartása érdekében diákonként havonta 30 ezer forint működési támogatást kérnek az alapítványnak befizetni, ezen felül az étkezést és a közös eszközköltséget a családok külön fizetik.