Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Az Egri Ügyek értesülései szerint szerda kora délután sajtótájékoztatón (onnan élőben tudósítunk) jelentik be, hogy Mirkóczki Ádám, jelenlegi jobbikos országgyűlési képviselő lesz az ellenzék, pontosabban az MSZP, a Jobbik, a DK, az LMP és a Momentum Mozgalom polgármesterjelöltje Egerben. A politikus nem a Jobbik, hanem egy új, nemrég bejegyzett szervezet, az Egységben a Városért Egyesület (EVE) színeiben indul majd.
Mirkóczki Ádám lesz Habis László kihívója. Fotó: MTI
Információink szerint az ellenzéknek arról is sikerült Egerben megállapodnia, hogy a hevesi megyeszékhelyen az EVE zászlója alatt az egyéni választókerületekben is csak egy jelöltet indítanak majd az őszi önkormányzati választásokon. Az MSZP, a Jobbik, a DK, az LMP és a Momentum egri szervezete közötti megállapodás alapján azt a közeljövőben hozzák nyilvánosságra, hogy mely egyéni körzetekben kik lesznek a jelöltjeik, akik között jelenlegi önkormányzati képviselők, a pártok más jelöltjei és függetlenek is vannak.
Fideszes körökből származó értesüléseink szerint a kormánypártnál már egy ideje sejtik Mirkóczki indulását, részben ennek is volt köszönhető, hogy helyi fideszes fórumokon az országgyűlési választások után is folytatták a lejárató hadjáratot a politikussal szemben. Ez mostantól minden bizonnyal tovább fog fokozódni, és ha a kormánypárt és a Fidesz propagandagépezete egyre gátlástalanabb módszereit nézzük, meglehetősen csúnya kampánynak nézünk elébe.
A Fidesz már csak azért is be fog vetni minden módszert Mirkóczki Ádám, a most alakult egyesület és jelöltjeik ellen, mert Egerben a kormánypárti győzelem közel sem magától értetődő. Ha a négy és fél évvel ezelőtti önkormányzati választás eredményeit vesszük alapul, akkor Habis László (Fidesz-KDNP) jelenlegi polgármester 38,3 százalékos eredménnyel győzött. Mirkóczki Ádám a szavazatok 26 százalékát szerezte meg, a baloldali összefogás jelöltje, Szalóczi Géza pedig 19,07 százalékon zárt, a többi szavazaton egy független és az LMP jelöltje osztozott. Vagyis az ellenzék együttesen jóval több szavazatot szerzett, mint a kormánypártok.
Az előző választáson 12 egyéni választókerületből 11-et nyert a Fidesz, egyet a független Császár Zoltán. Úgy tudjuk, Császár körzetében nem indít jelöltet az ellenzékieket tömörítő egyesület, a maradék 11-ből pedig több olyan választókerület is van, ahol az előző választáson viszonylag szoros küzdelem volt úgy, hogy a városban a Jobbik és a baloldali ellenzéki jelöltek hasonló százalékos eredményeket értek el.