Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Ahogy azt portálunk is megírta, kedden a parlament megszavazta, hogy az egri Eszterházy Károly Egyetem a katolikus egyházhoz kerüljön. Az erről szóló javaslatot a kormánypárti képviselők mellett a Jobbikból kilépett képviselők is támogatták, viszont az ellenzéki pártok ellene szavaztak. A Fidesz-KDNP-vel együtt szavazók között volt Sneider Tamás, a Jobbik korábbi elnöke is, aki a parlamenti döntés kapcsán a kormányközeli Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta: szerinte volt pártja azért szavazott az egyetem átadása ellen, mert "a szivárványkoalíciót vezető DK a baloldali összeborulás egyik tagjától sem tűrte volna el, hogy egyházaknak kedvező döntést támogasson".
"A világon nincs még egy olyan párt, amely annak ellenére, hogy az alapító okiratában központi szerepet kap a kereszténység, ráadásul a címere, a jelképe a kettős kereszt, nem támogatja, hogy egy egyházi intézmény kerüljön vissza az eredeti fenntartójához" – fogalmazott, hozzátéve, hogy ez "kuriózummá tette" a Jobbikot.
Ezt a nyilatkozatát aztán a Telexnek is elismételte. A lap megkeresésére kifejtette:
Azt gondolom, hogy akkor amikor harmincéves tartozását törleszti a magyar állam az egri érsekséggel kapcsolatban, (…) ellene szavazni egyházellenes lépés.
Hozzátette: "Ennél már csak az lenne plasztikusabb ha a templom falára a gonosz jelét festené a Jobbik vezetősége. Személy szerint is felháborít ez a döntés".
Sneider szerint egyébként a Jobbik nemcsak egyház-, hanem oltásellenes is lett. Ezt pedig azért állítja, mert "emberkísérletről, kuruzslásról beszélt Jakab Péter a kínai és orosz vakcina kapcsán". A volt pártelnök a Telexnek arról írt, hogy mindez súlyos csalódás volt neki, és úgy látja, mára teljesen kifordult magából a Jobbik, semmi köze egykori önmagához.
Sneider Tamás 2018-ban, Vona Gábor távozása után lett a Jobbik elnöke. Két évig vezette a pártot, amelyből tavaly májusban lépett ki több képviselőtársával együtt, miután nem értettek egyet a Jakab Péter vezette elnökséggel. A parlamenti alelnöki posztról lemondott, de a mandátumát nem adta vissza. Később aztán csatlakozott a Polgári Válaszhoz, amit egy másik exjobbikos képviselő, Bencsik János alapított.