Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kezdeményezésére létrejött az Eszterházy Károly Egyetemen a Területi Innovációs Platform. A cél a térségi innovációs környezet meghatározó szereplői (a felsőoktatási és kutató intézmények, vállalkozások és szakmai szervezetek) közötti kapcsolat erősítése, a térség innovációs képességének fokozása az intelligens szakosodási stratégia mentén. Az erről szóló Alapító Okiratot május 27-én ünnepélyes keretek között írták alá az Eszterházy Károly Egyetemen.
A Területi Innovációs Platform célja egy olyan országos rendszer kiépítése, mely hozzájárul az ország innovációs szereplőinek összekapcsolásához a tudás- és információáramlás serkentése, és a földrajzi és szakmai területeken átívelő együttműködések kialakításának érdekében.
Az országszerte mintegy 300 tagot számláló hálózathoz csatlakozott az egri Eszterházy Károly Egyetem és a megyeszékhely, valamint a térség több, jelentős gazdasági szereplője is.
A Platform lehetővé teszi a partnerek számára az Egyetem, mint tudásközpont innovációs, képzési és szolgáltatási kapacitásainak közvetlen elérését. A közös munkával ösztönözni kívánják a közös K+F tevékenységek létrejöttét, az egyetemi infrastruktúra üzleti alapú hasznosítását, valamint a helyi gazdaság igényeire épülő képzések kialakítását.
Mindemellett kiemelt hangsúlyt helyeznek arra, hogy erősítsék a helyi innovációs ökoszisztéma szereplői közötti kapcsolatokat, elősegítsék a szakterületeken átívelő együttműködések létrejöttét.
A kezdeményezést elősegítendő, fejlesztés alatt áll az egyetemi kapacitások kiajánlását biztosító webfelület az ún „innovációs piactér”, amely mind az infrastrukturális, mind a humánkapacitások tekintetében könnyen elérhető, naprakész információkat kínál az érdekeltek számára.
A fenti célok elérése érdekében az Egyetem a Területi Innovációs Platform keretében rendszeresen szervez majd műhelykonferenciákat, promóciós eseményeket. Segíteni kívánják a tagokat abban, hogy közvetlenül hozzáférjenek a kutatásfejlesztéshez és az innovációhoz kapcsolódó pályázati lehetőségekhez, nyomon követhessék a szakpolitikai irányokat, és az egyetemmel közösen alakíthassák a térség innovációs és képzési környezetét.
A Területi Innovációs Platformok kialakításának 2019 novemberében elindított kezdeményezése a régiók legfontosabb innovációs szereplőit – egyetemeket, kutatóintézeteket, nagyvállalatokat, kkv-kat, startupokat, klasztereket, inkubátorokat, akcelerátorokat, üzleti angyalokat, országos kamarai hálózatokat – kívánja megszólítani a lehető legszélesebb körben.
A TIP alapító nyilatkozatát eddig 11 vidéki és 12 budapesti egyetem írta alá, valamint 5 országos szakmai szervezet csatlakozott a kezdeményezéshez. A Platformhoz történő csatlakozási nyilatkozat az Eszterházy Károly Egyetem, illetve az NKFI Hivatal honlapján érhetők el.