Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Korábbi gyűjtésünk után, amelyben bemutattuk Eger több olyan ingatlanát, amely finoman fogalmazva sem ékkövei városképnek, itt egy újabb olyan terület, amellyel az ide látogató turisták és a helyiek egy ideje már szembesülhetnek. Mielőtt az egri városvezetés új, önfényező portálján szándékosan félrevezetően úgy érzékeltetnék, hogy „az egri önkormányzaton csattan az ostor”, fontos kiemelnünk, a lentebb bemutatott ingatlan(ok) nem városi tulajdonban vannak. (Egyébként mindezt világosan és érthetően az előző ilyen jellegű írásunkban is megtettük.)
Egy magánszemély birtokolja újabb felfedezettünket, amely lassan a dr. Hibay Károly utca kövezetére „ájul” és végleg kileheli lelkét.
Ahogyan az a fotón látható, nem pusztán költői fordulat a megfogalmazásunk, a fagerendákkal kitámasztott, erősen roskadozó egykori házfalra ki is írták, hogy „Omlásveszély! Balesetveszély!”. Külön elkeserítő, hogy ez a korántsem esztétikus agonizáció az Egerbe látogató turisták szeme előtt zajlik a belváros szívében, innen ugyanis csak pár lépés a Kis-Dobó tér, majd a Dobó tér. Ráadásul az utcában működik egy hotel is.
Megnéztük az épületmaradvány telkének tulajdoni lapját, amelyből kiderült, hogy egy nem egri magánszemély a dr. Hibay Károly utca 11/1 házszám alatti ingatlan tulajdonosa. Csak szomorú érdekességként jegyezzük meg, hogy pár telekkel arrébb szintén található egy romos, gazos telek, amely az Eszperantó sétányon andalgó turistákat bombázza világháborús hangulattal. Erről már írtunk korábban, és szavazásunkon az olvasóink megválasztották Eger legocsmányabb ingatlanjának.
Visszatérve a cikkünk főszereplőjére: bár magántulajdonban van, megkerestük az egri önkormányzatot a témában, egyebek közt arra voltunk kíváncsiak, hogy milyen eszközeik, jogköreik és lehetőségeik vannak, hogy szabálykövető magatartásra ösztönözzék ezeket a tulajdonosokat.
Az ingatlan tulajdonosa arról tájékoztatott minket a cikk megjelenése után, hogy hosszú évek óta neki is az a legfőbb célja, hogy eltűnjön ez az épületmaradvány a belvárosból és mindent megtesz annak érdekében, hogy ez az áldatlan állapot mielőbb rendezésre kerüljön. Bár a Heves Megyei Kormányhivataltól az engedélyt is megszerezte a bontásra, egy időközben fellépő peres eljárás miatt egyelőre semmilyen bontási munkálatot nem végeztethet el. A tulajdonos tehát önhibáján kívül nem tud lépni az ügyben.
A Heves Megyei Kormányhivatal is megerősítette ezt hírportálunknak, mint írják:
A megkeresésben említett ingatlan bontása engedélyköteles a zártsorú beépítés és a szomszédos műemléki védelem alatt álló épület miatt. Az épület tulajdonosa kérelmére a Heves Megyei Kormányhivatal építésügyi hatósága 2020-ban bontási engedélyezési eljárás keretében döntést hozott, amellyel szemben jogorvoslati eljárást kezdeményeztek, jelenleg közigazgatási per van folyamatban.