Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
A legszegényebb országokban 2024 végéig is eltarthat, mire teljes koronavírus-immunizációt érnek el, írja a Guardian. A brit lap egy előrejelzésre hivatkozva azt írja, hogy 2021 végére csak a leggazdagabb országok szabadulhatnak meg a vírustól az oltóanyagoknak köszönhetően. Ide tartozik az USA, az Egyesült Királyság, Izrael, és az EU tagállamai, tehát Magyarország is.
2022-ben a fejlődő országokban gyorsulhat fel az oltási hullám, majd a legrosszabb anyagi helyzetben lévő nemzetek következnek.
Agatha Demaris, az előrejelzés író szakember szerint a 2020-as évek első felében tehát a vakcinán lesz a hangsúly, ám a világ legszegényebb 84 országa a következő években mégjobban leszakad majd a fejlett vagy fejlődő országoktól.
Demaris szerint az oltóanyag fogja majd meghatározni a következő évek globális gazdaságát, de még a politikai látképet és a turisztikát is meg fogja az határozni, hogy egy-egy országban milyen gyorsan tudnak átfogó immunitást elérni a vakcinák segítségével.
Demaris szerint a decemberi hírek, miszerint hamarosan elkészülnek az első vakcinák, reménysugarat jelentettek az embereknek, ám azóta kiderült, hogy az oltás nem fog olyan gyorsan lezajlani, mint azt sokan hitték. A leggyorsabb ütemben Izraelben történik az emberek beoltása, ott jelenleg a teljes lakosság nagyjából 32 százaléka kapta meg az anyagot. Az Egyesült Királyságban is jó ütemben halad az oltások beadása, ott nemrég lépte át a 10 százalékot a beoltottak aránya, míg az USA-ban kicsivel 6 százalék felett van ez az arány. Magyarországon mindeközben a lakosság 1,5 százaléka kapta meg az oltóanyagot.
A szegény országoknak azonban a vakcinahiány mellett a rosszul kiépített egészségügyi szektorral is meg kell küzdenie az embereknek. A legrosszabb helyzetben lévő nemzetek számára ugyanis az is problémát jelent, hogy nincs elég szakember, aki be tudná adni a vakcinát az emberek számára. Más országokban viszont még az is lassíthatja az oltás ütemét, hogy sokan élnek vidéken, a nagyobb városoktól szinte teljesen elzárkózva.
A fejlett országokban pedig ott van az emberek szkepticizmusa a vakcinával szemben, Japánban például már idén el lehetne érni a lakosság teljes immunitását, az emberek viszont annyira bizalmatlanok az oltóanyaggal szemben, hogy ez a mérföldkövet minden bizonnyal csak 2022-ben érik majd el.
(Via ugytudjuk.hu)