Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
A tanárok csaknem felének kellett saját zsebből beruháznia ahhoz, hogy a digitális munkarendben is folyhasson az oktatás. A pedagógusok átlagosan mintegy 51 ezer forint értékben vásároltak számítástechnikai eszközöket vagy fizettek elő gyorsabb internetkapcsolatra – írja az Infostart a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos felmérésére hivatkozva.
A portál idézi az érdekképviselet vezetőjét, Szűcs Tamást is, aki az InfoRádióban elmondta: 43 százaléknyi azon tanárok száma, akik belenyúltak a zsebükbe. Volt olyan pedagógus, akinek laptopot kellett vásárolnia, voltak, akiknek webkamerát, másoknak az internetszolgáltatást kellett bővíteni a távoktatásra való átálláshoz.
"Ismerek olyan, matematikát tanító kollégákat, akik kifejezetten olyan táblát vettek, amelyen ha dolgozott, a diák úgy látta, mintha az ő monitorán zajlana a példa levezetése. Egy ilyen tábla is 30 ezer forint körüli összeg. Sokféle módszer volt most..." – folytatta Szűcs Tamás.
Fotó: Komka Péter / MTI
A PDSZ egyelőre nem tud arról, hogy bárki kompenzálná a kiadásokat a tanároknak, de ez ügyben kérdéssel fordulnak a kormány felé.
A felmérésben a szakszervezet arra is rákérdezett, hogyan alakult a karanténidőszak alatt a tanárok szabadideje. A válaszadók 80 százaléka mondta azt, hogy több időt fordított az oktatásra, mint korábban, de – mint az érdekképviselet vezetője elmonta – már eleve 50 óra fölött volt a heti terhelés. Szűcs Tamás szerint a felmérés általános tanulsága, hogy az oktatásirányítás felkészületlen volt, és tulajdonképpen nem létezik digitális oktatási stratégia.
Magyar Nemzet: A tanárok még a nyári szünetben megkapják az emelt fizetésüket