Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Az iskola nem az erőszak, hanem a tanítás színtere, ezért fel kell lépni az iskolai erőszak ellen – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerdán az M1-en.
Rétvári Bence az iskolaőrség bevezetése kapcsán hangsúlyozta, a tendenciát kell nézni a tanárok iskolai bántalmazása terén: az utóbbi időszakban több olyan videó is napvilágra került, amelyeken az látható, hogy a tanárt megverik vagy hozzávágnak valamit.
Tehát olyan körülmények teremtődnek az iskolákban, amelyek között tanítani nem lehet. Úgy lehet tanítani egy iskolában, ha a diákok szót fogadnak a tanárnak
– fogalmazott.
Hozzátette, ezért fontos volt, hogy határozottan fellépjenek az iskolai erőszak ellen, akár törvényi eszközökkel is.
Kitért arra: az iskolaőröket a rendőrség képzi ki, és a rendőrség állományában dolgoznak majd. Egyelőre 500 iskolában lesz őr, akit riasztani lehet – a tanárok telefonján lévő alkalmazás segítségével –, ha valamilyen erőszakos cselekmény történik.
Az iskolaőr akár testi kényszert is alkalmazhat, de ha rátámadnak, akkor a jogos önvédelem keretein belül akár gumibotot vagy gázspray-t is használhat
– mondta Rétvári, hozzátéve, lőfegyver nem lehet az őröknél.
Az államtitkár felhívta a figyelmet, hogy a kormány több megelőző intézkedést is tett, például megemelte az iskolapszichológusok számát és szigorította a tanárok elleni erőszak büntetési tételét, de ezek ellenére a probléma megmaradt.
Jönnek a gumibotos iskolaőrök - Tényleg attól lesz rend, ha berúgjuk a macskaszart az asztal alá?
Ahol jelen van az erőszak, ott jelen is marad, hiába helyezünk az erőszakoskodók fölé egy még erősebbet - jelesül egy gumibotos embert. Márpedig rendnek kell lenni - szólt a nagymama, és berúgta a macskaszart az ágy alá. Hosszan színezhető allegória helyett legyen elég annyi: simán behelyettesíthető az iskolarendőr-projekt a fenti mondatba.