Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Az Egri Ügyek is hírt adott róla, hogy Kiskörén ellopták és megették egy család Borisz nevű fenséges páváját. A madár tulajdonosa a közösségi médiában számolt be az esetről, és azt írta: úgy tudják, hogy közmunkások végeztek az állattal. Később a rendőrségi nyomozás megállapította, hogy a madarat egyetlen férfi ölte meg és vitte el.
Mint azt a Heol kedden az Egri Törvényszék tájékoztatására hivatkozva kedden megírta, az illetőt már el is ítélték.
A bíróság által megállapított tényállás szerint 2020. november elején – pontosabban meg nem határozható időben – a sértett kiskörei nyaralójának udvaráról kiszökött a páva, amit az utca végén dolgozó négy fős közmunkás brigád észrevett. A brigád egyik tagja elhatározta, hogy a pávát megfogja és levest főz belőle, s társai előtt kijelentette: "ilyet az étteremben sem kapni". Akkor a vádlott az állathoz lépett, elkezdte a faroktollait tépkedni, majd belerúgott, mire a páva a földre került, ám még élt. A vádlott fojtogatta a pávát miközben többször nyakon ütötte, mire végül a páva elpusztult. A vádlott aztán még több tollát kitépte a pávának, majd azt a kabátjába rejtette és eltulajdonította. A bűncselekménnyel okozott 60 ezer forintnyi kár nem térült meg.
Fotó: Facebook
A vádlott beismerte a terhére rótt bűncselekményeket és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról. A Hevesi Járásbíróság a vádlott bűnösségét állatkínzás bűntettében és lopás vétségében állapította meg, és vele szemben halmazati büntetésül egy év szabadságvesztést szabott ki, melynek végrehajtását kettő év próbaidőre felfüggesztette. A bíróság a próbaidő tartamára elrendelte a vádlott pártfogó felügyeletét.
A Törvényszék közleménye szerint a bíróság a magánfél által előterjesztett polgári jogi igény érvényesítését egyéb törvényes útra utasította. A bíróság enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott büntetlen előéletű, a bűncselekmények elkövetését beismerte, azt, hogy három kiskorú gyermekét egyedül neveli, és hogy a cselekményeket megbánta, míg súlyosító körülményként értékelte a vagyon elleni bűncselekmények elszaporodottságát. Az ügyész, a vádlott és a védő a bíróság ítéletét tudomásul vette, így az ítélet a kihirdetés napján jogerőre emelkedett.