Motoros tragédia Sirok és Egerbakta között: háromgyerekes apa vesztette életét – Megrázó VIDEÓ a helyszínről
Minden munkatársának, a töltőállomásokon dolgozóknak is felajánlja a Mol a Sinopharm-vakcinát – tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
A közlemény szerint a Mol már az oltások megindulásakor kezdeményezte, hogy részt vehessen a kiosztásukban, és az országos oltási munkacsoport döntése alapján mostantól minden munkatársuknak fel tudnak ajánlani Sinopharm-vakcinát.
A kritikus infrastruktúrát üzemeltetők mellett tehát már
minden fizikai és szellemi munkavállalónk előtt nyitva áll a lehetőség az oltóanyag önkéntes felvételére. Az oltás lebonyolításában, beleértve mindkét dózis beadását, a Mol foglalkoztatásegészségügyi partnerei nyújtanak segítséget
– írták.
A munkatársak az oltásra egy regisztrációs felületen keresztül tudnak jelentkezni április 28-áig - tették hozzá. Jelezték azt is, a töltőállomás-hálózatban dolgozók esetében, illetve azoknál a Mol-leányvállalatoknál, ahol nem elérhető az elektronikus felület, ott is segítenek a jelentkezésben.
Felhívták a figyelmet, hogy az oltási munkacsoport csak az oltásra jelentkezők nevének leadása után bocsájtja rendelkezésre az vakcinát, ezért azt kérték munkavállalóiktól, hogy tartsák be a határidőt.
Természetesen az oltás nem kötelező, de ahogy az orvosszakértők, úgy mi is azt javasoljuk, hogy minél többen vegyétek igénybe ezt a lehetőséget. Így tudjuk legjobban megvédeni szeretteinket, családunkat, kollégáinkat és saját magunkat
– írták munkatársaiknak.
A Mol mellett a Mercedesnél szintén felajánlják a koronavírus elleni védőoltás lehetőségét (ők nem közölték, melyik vakcinát). A cég kecskeméti gyárában a beszállítói nehézségek okozta alkatrészhiány miatt leállt a termelés, és ezt a kényszerű szünetet kihasználva több oltópontot is kialakítottak az MTI-ez hétfőn eljuttatott közleményük szerint.
Frissítés (04.27): a 24.hu beszámolója szerint a Mercedest és a Molt követően két másik nagyvállalat is bejelentette, hogy felajánlja dolgozóinak a koronavírus-vakcinát. A Magyar Suzuki Zrt. azt írta, oltópontot alakít ki az üzem területén – nem árulták el, pontosan melyik vakcinát használhatják, úgy fogalmaztak, hogy a kormány által rendelkezésre bocsátott oltóanyagot kaphatják a dolgozók –, majd a Richter Gedeon Nyrt. folytatta a sort, amelynél kínai vakcinával olthatják az alkalmazottakat, akik kérik azt.